Najtańsze ubezpieczenie OC samochodu z salonu
Według obowiązującego w Polsce prawa osoba, która nabywa auto z salonu, musi je ubezpieczyć najpóźniej w dniu rejestracji. Dlatego też przed planowanym zakupem nowego samochodu warto zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu można użyć kalkulatorów online oraz udać się do zaufanego agenta ubezpieczeniowego.
Kupujący używane auto dostaje „w spadku” polisę po poprzednim właścicielu, z której mogą korzystać aż do końca trwania ochrony. Nabywcy nowych aut są w nieco mniej komfortowej sytuacji – po wyjściu z salonu zostaje im tylko kilka godzin, by znaleźć i kupić najtańsze OC samochodu.
Najtańsze OC samochodu z salonu. Szukaj jeszcze przed zakupem
Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, właściciel musi ubezpieczyć auto najpóźniej w dniu rejestracji. Nie można też odebrać samochodu od dealera bez aktualnej polisy OC. To oznacza, że najlepiej rozejrzeć się za dobrą ofertą ubezpieczenia jeszcze przed zakupem pojazdu. W przeciwnym razie możemy mieć za mało czasu, by znaleźć najtańsze OC samochodu na rynku. Znając dane techniczne pojazdu oraz własną historię ubezpieczenia można łatwo i szybko poszukać najtańszego OC dla auta w sieci lub przez telefon.
Najtańsze OC samochodu. Gdzie szukać ofert?
Nowe samochody są bezpieczniejsze i mniej narażone na awarie, dlatego też ich OC jest odpowiednio tańsze. Niektórzy ubezpieczyciele premiują również kierowców nowych aut dodatkowymi zniżkami. Aby znaleźć najtańsze OC samochodu, najlepiej skorzystać z internetowych kalkulatorów składki bądź skonsultować się z zaufanym agentem. Zapytaj też w salonie o dostępne pakiety ubezpieczeń. Dopiero porównanie dostępnych ofert pozwoli ci wybrać tę najlepszą. Pomocą w doradzeniu najtańszego ubezpieczenia OC dla samochodu służą porównywarki ubezpieczeniowe, kalkulatory online dostępne na stronach Towarzystw Ubezpieczeniowych, infolinie oraz Agenci.
Najtańsze OC samochodu. Samo czy w pakiecie?
Zastanów się nad zakupem całego pakietu ubezpieczeń. W pakiecie cena poszczególnych produktów jest zazwyczaj niższa. Nowy samochód bez AC to niebezpieczna inwestycja. Wybierając ubezpieczenie, zwróć szczególną uwagę na zakres świadczeń, sumę ubezpieczenia i udział własny. Czy polisa pokryje koszty naprawy auta z wykorzystaniem oryginalnych części i w autoryzowanej stacji obsługi? Czy nie masz w umowie ubezpieczenia udziału kwotowego lub procentowego w szkodzie? Czy odszkodowanie każdorazowo zmniejszy sumę ubezpieczenia? Niekoniecznie chodzi o to, by mieć jak najszerszy zakres ochrony AC, ale dobrze dokonać świadomego zakupu. Niejednokrotnie, aby posiadać najtańsze ubezpieczenie OC dla auta, trzeba liczyć się z brakiem dodatkowych świadczeń prezentowanych w pakietach.
Najtańsze OC samochodu. Uważaj na terminy!
Polując na najtańsze OC samochodu, łatwo przegapić ważne terminy. Lepiej uważać, bo kary za brak polisy wzrosły. W 2017 roku kierowcy, którzy przez co najmniej dwa tygodnie będą jeździć bez OC, zapłacą aż 4000 zł. Wystarczy, że spóźnisz się z zakupem polisy jeden dzień, a UFG wezwie cię do pokrycia 20% tej kwoty, czyli 800 zł – nawet jeśli nawet nie zdążysz w tym czasie odebrać auta z salonu.