Tanie ubezpieczenie AC – kiedy mogę odzyskać składkę?
Przy sprzedaży lub wyrejestrowaniu pojazdu warto postarać się o zwrot kosztów z niewykorzystanego ubezpieczenia AC. Warto przy tym pamiętać, że kwota ta zostanie pomniejszona o uprzednio zlikwidowaną szkodę. Poza tym suma ubezpieczenia może się zmniejszyć, jeśli znacząco spadła wartość samochodu.
Wyobraź sobie sytuację, w której ktoś kupuje tanie ubezpieczenie AC, a po kilku miesiącach rezygnuje z umowy, ale nie ubiega się o zwrot niewykorzystanej składki. Bez sensu, prawda? Dlatego pamiętaj o złożeniu odpowiedniego wniosku, jeśli np. sprzedajesz lub wyrejestrowujesz samochód.
Tanie ubezpieczenie AC to nie tylko kwestia zakupu odpowiedniej polisy. Równie ważna jest wiedza o tym, w jakich sytuacjach można ubiegać się o zwrot niewykorzystanej składki. U nas zwrot składki wpłynie na twoje konto już w ciągu 30 dni od daty dostarczenia ubezpieczycielowi właściwych dokumentów.
Tanie ubezpieczenie AC a sprzedaż samochodu
Zwrot składki przysługuje w razie rozwiązania umowy ubezpieczenia przed upływem okresu ochrony, a umowa AC ulega rozwiązaniu m.in. na skutek sprzedaży auta. Jeżeli sprzedałeś samochód, złóż wniosek a towarzystwo zwróci ci składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia – a dokładniej za każdy niewykorzystany okres ochrony. Podobnie możesz postąpić w sytuacji wyrejestrowania ubezpieczonego pojazdu.
Tanie ubezpieczenie AC: zwrot składki a szkoda
W przypadku szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu, otrzymasz zwrot z tytułu niewykorzystanej składki za ubezpieczenie.
Tanie ubezpieczenie AC a składka płacona w ratach
Ubezpieczyciele coraz częściej wychodzą naprzeciw kierowcom, którzy chcą kupić tanie ubezpieczenie AC, umożliwiając im opłacanie składki w ratach – dwóch, czterech, a nawet dwunastu. Jeżeli skorzystałeś z tej opcji i nie opłaciłeś całej składki jednorazowo podczas zawarcia umowy ubezpieczenia, w sytuacji jej rozwiązania ubezpieczyciel zwróci ci tylko niewykorzystaną część ostatniej raty.
Tanie ubezpieczenie AC a wniosek o zwrot składki
Wniosek o zwrot składki zwykle przyjmuje formę dedykowanego formularza, który ubezpieczający auto musi wypełnić. Przy uzupełnianiu danych potrzebne będą dane osoby, która zawierała umowę: dane samochodu (numer rejestracyjny, marka, model), a także seria i numer polisy, z tytułu której należy się zwrot.