UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie OC

Już od 321 /rok!

Zniżka -15%
ubezpieczenie OC
Komunikacja
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Ubezpieczenie OC i AC najtaniej – opcje dla samochodu firmowego

Przedsiębiorcy, którzy ubezpieczają w danym towarzystwie ubezpieczeniowym więcej niż jedno auto mogą liczyć na atrakcyjniejsze ceny. Należy przy tym pamiętać, że jeśli korzystają oni z leasingu, umowa ta zobowiązuje ich do zakupu OC i AC o konkretnym zakresie ochrony.

Masz małą firmę albo jednoosobową działalność gospodarczą i chcesz ubezpieczyć auto firmowe? Dowiedz się, jak wybrać najkorzystniejsze AC i OC.

Jak kupić najtańsze OC i AC? Takie pytanie zadaje sobie co roku wielu przedsiębiorców. Jeżeli korzystasz z leasingu, umowa zobowiązuje cię do wykupienia ubezpieczenia o konkretnym zakresie ochrony. Co innego, jeśli ubezpieczane auto jest własnością twoją lub firmy. W takim przypadku masz większe pole manewru zaś OC i AC kupisz najtaniej, postępując według tych samych zasad, co podczas ubezpieczania auta prywatnego. Wiele czynników wpływa na koszt polisy. Co może uczynić przedsiębiorca, aby zapłacić mniej za rozsądny zakres ochrony?

Kup AC i OC najtaniej, wliczając polisę w koszty

Pamiętaj, że ubezpieczenie auta firmowego można wpisać w koszty prowadzenia firmy – to dobry sposób na zakup ubezpieczenia OC i AC. Podobną możliwość masz w przypadku auta prywatnego, którego czasem używasz do celów służbowych. Pamiętaj jednak, by w takim wypadku wprowadzić samochód do ewidencji środków trwałych firmy. Jeśli tego nie zrobisz, nadal możesz używać prywatnego auta do celów służbowych, jednak możliwość wliczania kosztów jego użytkowania (w tym ubezpieczenia) jest w takiej sytuacji ograniczona do wysokości wynikającej z przebiegu pojazdu.

Kup AC i OC najtaniej po przejrzeniu ofert

Dzięki dobremu wyborowi zapewnisz stosowną ochronę i jednocześnie obniżysz koszty swojej firmy. Pamiętaj, żeby przed zakupem polisy dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeczytaj też dokładnie OWU (w przypadku AC)! Zwróć szczególną uwagę na sposób wyceny i likwidacji szkody, zakres ochrony i wyłączenia. Pamiętaj, że zakres ochrony i ceny możesz sprawdzić przez Internet, telefon lub na spotkaniu z agentem.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Hanna Klimek - autor artykułu to Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej w UNIQA S.A.
Hanna Klimek
Specjalista ds. Digital w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale w życiu zawodowym  zajęła się ubezpieczeniami. Od ponad 14 lat jej praca wiąże się z rożnymi aspektami ubezpieczeń. Zaczynała swoją karierę ubezpieczeniową w Dziale Obsługi Klienta Call Center jako Doradca do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych, a od 10 lat jest częścią zespołu E-Commerce w dziale Digital. Aktualnie odpowiada za redakcje, recenzję i publikację treści na stronie internetowej uniqa.pl, ale jednocześnie prowadzi projekty z zakresu analityki, cyfryzacji oraz prototypowania udogodnień UX/UI dla Klientów od strony biznesowej.  

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
Praca w samochodzie

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – jak to zrobić? Kto musi wykupić ubezpieczenie dla auta w leasingu?

Do najpopularniejszych form zewnętrznego finansowania zakupu pojazdów należą kredyt samochodowy i leasing. Wśród firm szczególnym zainteresowaniem cieszy się druga z wymienionych możliwości. Co to jest leasing samochodowy? Czy auto z leasingu staje się Twoją własnością? Kto odpowiada za ubezpieczenie pojazdu?

Czytaj dalej

Karta paliwowa dla Twojej firmy - transakcje flotowe pod kontrolą - zobacz interpretację ogólną i najczęściej zadawane pytania

Polskie przedsiębiorstwa utrzymują często szeroką flotę samochodową. Zalicza się do niej pojazdy osobowe i ciężarowe, w tym TIR-y. Mogą one być własnością firmy lub też być finansowane z wykorzystaniem leasingu lub kredytów. Wszystkie wymagają niezmiennie ponoszenia wydatków na utrzymanie, łącznie z kosztem eksploatacji i paliwa. Dużym ułatwieniem przy korzystaniu z samochodów firmowych są karty paliwowe. Sprawdź, na czym polega ich specyfika.

Czytaj dalej
autobus

Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego – co obejmuje polisa OCP?

Firmy, które zajmują się transportem drogowym muszą zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, tak jak każdy posiadacz pojazdów. Przedsiębiorcy z branży transportowej mogą się również zdecydować na OC przewoźnika. Ta ochrona ubezpieczeniowa jest dobrowolna, jednak biorąc pod uwagę fakt, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za ładunek, skorzystanie z takiego ubezpieczenia wydaje się być niezbędne.

Czytaj dalej

Sprawdzanie OC – w jaki sposób sprawdzić ważność polisy?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego powinien zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. W praktyce jednak nie wszyscy dopełniają tego obowiązku. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny szacuje, że po polskich drogach jeździć może nawet od 80 do 100 tysięcy nieubezpieczonych pojazdów. Jak możesz sprawdzić, czy kierowca, który spowodował szkodę w Twoim pojeździe ma ważne OC?

Czytaj dalej
SUPER OFERTA
15% zniżki

OC już od 321 zł/rok!

Ubezpieczenie
samochodu

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę