UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
Życia i Zdrowia

Pakiet Ochronny, NNW dziecka,
Medycyna bez Granic i Telemedycyna

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Czas czytania:

Świadczenie za nowotwór złośliwy – na co możesz liczyć przy zachorowaniu? Jakie ubezpieczenie na wypadek nowotworu wybrać?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że rośnie liczba osób chorujących na raka. Już co piąty pacjent może usłyszeć diagnozę nowotworu. Im wcześniej zostanie on wykryty, tym lepiej dla chorego. W 2022 roku WHO odnotowało 20 milionów nowych przypadków zachorowań, przy czym w 2035 roku może być to już 35 milionów. W przypadku tej choroby duże znaczenie mają szybka diagnoza i rozpoczęcia właściwego leczenia, które niestety może być kosztowne. Aby uchronić się przed finansowymi skutkami zachorowania, warto wykupić polisę na wypadek zachorowania. Sprawdź, jaki zakres ochrony oferują towarzystwa ubezpieczeniowe.

Najczęściej notowane nowotwory złośliwe

W biuletynie „Nowotwory złośliwe w Polsce”, wydanym w 2020 roku w ramach projektu Krajowy Rejestr Nowotworów, znajdziemy dane dotyczące występowania różnych rodzajów nowotworów złośliwych na terenie naszego kraju. Krajowy Rejestr Nowotworów podawał, że wśród najczęściej notowanych schorzeń onkologicznych znajdowały się:

  • nowotwory gruczołu krajowego,
  • nowotwór płuc,
  • rak jelita grubego (okrężnicy i odbytnicy),
  • nowotwór piersi.

Na podstawie przedstawionych danych Krajowy Rejestr Nowotworów podawał, że nowotwory złośliwe stanowiły drugą przyczynę zgonów w Polsce w 2023 roku. W 2020 roku umierał na nie co piąty Polak. Chorują młodsi i starsi, a ratunkiem jest wczesna diagnostyka i profilaktyka antynowotworowa.

Warto też zadbać o wsparcie finansowe na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy. Odpowiednia suma ubezpieczenia pozwoli pokryć koszty leczenia (np. chemioterapii) i rehabilitacji oraz zapewnić dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych i operacyjnych.

Jak ubezpieczyciel definiuje nowotwór złośliwy? Ochrona ubezpieczeniowa w związku z rakiem

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) ubezpieczyciele umieszczają definicję wszystkich wykorzystywanych w dokumentach pojęć. Jednym z nich jest „nowotwór złośliwy”. Natomiast w umowie dodatkowej na wypadek poważnego zachorowania zwykle ubezpieczyciele umieszczają listę zachorowań , które są objęte ochroną na wypadek zachorowania. Wśród nich można znaleźć m.in.:

  • nowotwór złośliwy,
  • łagodny guz mózgu,
  • nowotwór in-situ.

Jak widać, ubezpieczenie może obejmować zakresem ochrony nie tylko nowotwory złośliwe, ale i łagodne zmiany nowotworowe, np. nowotwory in situ.

Kiedy zachorowanie na nowotwór złośliwy lub inne poważne schorzenie spowoduje wypłatę świadczenia?

W zależności od postanowień ujętych w polisie na życie i zdrowie możesz otrzymać wypłatę świadczenia, np. w związku z zachorowaniem na konkretny rodzaj nowotworu złośliwego. Z dokumentacji medycznej musi jednoznacznie wynikać, że lekarz specjalista – onkolog postawił diagnozę nowotworu.

Niekiedy świadczenie wypłacane jest nie tylko w związku z chorobą nowotworową, ale także poważnym zachorowaniem, np. przejściem zawału serca czy udaru mózgu, albo rozwojem choroby przewlekłej i jej zdiagnozowaniem.

Jak zabezpieczyć się na wypadek choroby nowotworowej?

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu zwykle nie jest odrębną polisą, ale wchodzi w skład polisy na życie i stanowi jej rozszerzenie o dodatkową, rozbudowaną ochronę. Dlatego wybierz podstawową wersję ubezpieczenia na życie, a następnie rozszerz ochronę o nowotwory lub poważne zachorowania (obejmujące także nowotwory).

Osobom, które chcą w przypadku poważnej choroby, w tym nowotworowej, mieć dostęp do nowoczesnych procedur i możliwości leczenia w zagranicznych ośrodkach medycznych proponujemy polisę Medycyna bez granic. Obejmuje ona opiekę medyczną do wysokości 2 mln euro w ośrodkach medycznych w rożnych krajach na świecie w razie:

  • nowotworu,
  • przeszczepu szpiku kostnego,
  • przeszczepu narządów,
  • wszczepienia by-passów,
  • operacji naprawczej zastawki serca,
  • zabiegów neurochirurgicznych.

Na jakie świadczenia możesz liczyć z ubezpieczenia na wypadek nowotworów?

Pomoc towarzystwa w razie zachorowania na raka otrzymać możesz nie tylko w formie jednorazowego świadczenia po postawieniu diagnozy. Możesz też zapewnić sobie dodatkowe wsparcie w postaci:

  • pokrycia kosztów leków,
  • pokrycia kosztów rehabilitacji,
  • pokrycia kosztów transportu medycznego,
  • pokrycia kosztów konsultacji medycznych.

W ramach usług assistance medycznego możesz uzyskać ponadto pomoc 24h na dobę.

Ubezpieczenia  mogą znacznie różnić się względem siebie. Dobierz odpowiednią dla siebie ochronę.

Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Jak wybrać ubezpieczenie dla chorych na raka? Poradnik dla pacjentów i ich rodzin przy wyborze ubezpieczenia na wypadek nowotworu złośliwego

Statystyki zachorowań na raka nie są optymistyczne – zarówno w skali świata, jak i Polski. Nowotwory stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów w XXI wieku i nazywane są chorobą cywilizacyjną o wielu obliczach. W Polsce co roku na raka umiera ponad 100 000 osób, co stanowi ponad 25 proc. zgonów. Wczesne wykrycie i kierunkowe leczenie nowotworów zwiększa szanse na wyleczenie czy choćby przedłużenie życia pacjentom. Czy można zapewnić sobie ochronę na wypadek takiej diagnozy?

Czytaj dalej
lekarz

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe – czym się różnią? Czy ubezpieczenia chorobowe i zdrowotne są obowiązkowe?

Zarówno pracodawca, jak i osoby zatrudnione spotykają się z pojęciami ubezpieczeń zdrowotnych i chorobowych. W obu przypadkach mamy do czynienia z inną formą ochrony. Co dają te ubezpieczenia? Ile wynoszą składki? I dlaczego warto korzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Czytaj dalej
ubezpieczenie NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków

Kompleksowe
ubezpieczenie życia i zdrowia

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę