Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

Czy potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji? Czy EKUZ wystarczy na wyjazd do Chorwacji?

Polacy od lat znajdują się w czołówce narodowości przyjeżdżających na wakacje do Chorwacji. Perła Adriatyku przyciąga gości znakomitym klimatem, wieloma atrakcjami turystycznymi i miejscami, które warto zobaczyć – na kontynencie i chorwackich wyspach. Według danych systemu eVisitor od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 roku do Chorwacji przyjechało łącznie 1 166 130 gości z Polski. Oznacza to wzrost przyjazdów o 7,54% rok do roku, jak podało przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce (źródło: https://globtroter.info/chorwacja-1-166-130-gosci-z-polski-w-2024-roku/). Jeśli wybierasz się do tego kraju, dowiedz się o nim więcej. Sprawdź, czy na wakacje w Chorwacji potrzebujesz prywatnego ubezpieczenia turystycznego? Jak zaplanować wyjazd?

Chorwacja – praktyczne informacje

Chorwacja – praktyczne informacje

Język: chorwacki

Waluta: euro

Stolica: Zagrzeb

Numery alarmowe:

  • Numer alarmowy ogólny: 112 lub +385 112
  • Pogotowie ratunkowe: +385 194
  • Policja: +385 192
  • Straż pożarna: +385 193
  • Pomoc drogowa: +385 1987
  • Służba poszukiwawczo-ratownicza na morzu: +385 195

Ambasada RP w Zagrzebiu

adres: Miramarska 23, 10000 Zagreb 
telefon: +385 1 48 99 444
faks: +385 1 48 99 420
e-mail: hrzagamb@msz.gov.plveleposlanstvo.poljske@msz.gov.pl
godziny otwarcia urzędu: poniedziałek-piątek 08:15-16:15

 

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Zagrzebiu

adres:Miramarska 23, 10000 Zagreb, piętro 5
telefon: +385 1 48 99 414
faks: +385 1 48 99 420
e-mail:  zagrzeb.konsul@msz.gov.pl
Telefon Alarmowy do Ambasady RP w Zagrzebiu: +385 98 359 796

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji?

Koszt wizyty u lekarza ogólnego prywatnie: 100-150 euro
Koszt hospitalizacji (doba): 200 euro (bez kosztów zabiegów oraz leków)
Rekomendowana suma ubezpieczenia: 200 tys. euro

Sugerowane dodatkowe opcje ubezpieczenia turystycznego do Chorwacji

Chorwacja stwarza szerokie możliwości wypoczynku i uprawiania sportów, także tych wysokiego ryzyka, jak rafting, off road czy parasailing. Przydatne może okazać się ubezpieczenie uwzględniające koszty ratownictwa i prowadzenia akcji poszukiwawczych, m.in. na morzu. Dobrze byłoby, gdyby polisa turystyczna pokrywała także koszty transportu medycznego do kraju czy ryzyko zaostrzenia chorób przewlekłych.

Jeśli wybierasz się do Chorwacji własnym samochodem, a wielu Polaków tak robi z uwagi na stosunkowo niewielką odległość, to zadbaj o pełne ubezpieczenie samochodu. Obowiązkowa jest tylko polisa OC, ale przydatne mogą okazać się dodatkowe zabezpieczenia jak Autocasco czy Assistance z usługą holowania za granicą czy wynajmem pojazdu zastępczego.


Podróżuj bez zmartwień! Sprawdź ile kosztuje Twoje ubezpieczenie.

Uzupełnij dane i poznaj cenę

Oblicz składkę online
Już od 4,62 zł /dzień!

Kup ubezpieczenie turystyczne

Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Pole jest wymagane
Dzieci i młodzież: 0, dorośli: 0, seniorzy: 0
Dzieci i osoby do 24 lat
Osoby 25-69 lat
Osoby powyżej 70 lat
Pole jest wymagane. Wybierz minimum 1 osobę.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

Czy wszystkie osoby, które chcesz ubezpieczyć, znajdują się obecnie w Polsce?

Określ, czy wszystkie osoby znajdują się na terenie kraju.
Jeśli osoby, które chcesz ubezpieczyć, nie przebywają obecnie w Polsce, to ochrona ubezpieczeniowa może rozpocząć się dopiero po upływie 3 dni od dzisiaj.

Czy osoby 70+, które ubezpieczasz, planują podróż do USA, Kanady lub Australii?

Określ, czy osoby 70+ podróżują do USA, Kanady lub Australii.
Niestety nie możemy zaproponować Ci ubezpieczania.
Ciekawostki, apele i zagrożenia

Ciekawostki, apele i zagrożenia, oficjalnie komunikowane przez MSZ o Chorwacji

W 2025 roku polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie informowało o istotnych zagrożeniach w Chorwacji. Władze miejscowe nie wprowadziły stopnia zagrożenia terrorystycznego.

Uwaga!

W rejonach na granicy z Serbią, Czarnogórą oraz Bośnią i Hercegowiną oraz w wysokich partiach gór znajduje się jeszcze wiele nierozbrojonych min i niewypałów. Na takich obszarach znajdują się tablice informujące i ostrzegające o tym fakcie. Dlatego powinieneś poruszać się po chorwackich lasach i górach wyłącznie wyznaczonymi szlakami.

Przed wyjazdem na wakacje do Chorwacji powinieneś przygotować odpowiednie dokumenty podróży. Kraj ten znajduje się w Strefie Schengen, dlatego wystarczy mieć dowód osobisty, by móc przekroczyć granicę. Może być to także ważny paszport lub paszport tymczasowy. Nie ma potrzeby kupowania wizy – Polacy mogą wjechać na terytorium Republiki Chorwacji bez tego dokumentu i przebywać tam do 3 miesięcy od daty wjazdu. Jeśli podczas wakacji doświadczysz kradzieży z rabunkiem, w tymkradzieży dokumentów, możesz wyrobić paszport tymczasowy w konsulacie.

Chorwacja jest najmłodszym członkiem Unii Europejskiej. W 2023 roku wprowadziła jako swoją walutę zamiast kun chorwackich euro. Do tego kraju należy aż 1240 wysp, z czego zamieszkałych jest zaledwie 50. Co ciekawe, w Chorwacji znajduje się najmniejsze miasto na świecie, wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa – to Hum na Półwyspie Istria, zamieszkiwane przez 20-30 osób.

Ciekawostki o kraju – co warto wiedzieć przed wakacjami w Chorwacji?

Chorwacja co roku bije rekordy popularności jako kierunek zagranicznych wakacji Polaków. W wielu miejscowościach turystycznych np. na Riwierze Makarskiej czy na Półwyspie Istria na ulicach w czasie lata często można usłyszeć język polski i nie jest w tym nic szczególnego. Jeśli po raz pierwszy wybierasz się do Chorwacji, z pewnością chcesz wiedzieć, jak zorganizować takie wakacje? Czy organizować je na własną rękę, czy zdać się przy tym na doświadczenie i kompetencje touroperatora?

Samodzielny wyjazd daje Ci dużą swobodę wyboru terminu, miejsca noclegowego czy też programu zwiedzania. Jeśli uskuteczniasz podróże samochodem po Europie już od dawna, nie będzie dla Ciebie problem wyjazd do Chorwacji i samodzielna organizacja wypoczynku. Z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwuj noclegi. Nie jedź „w ciemno”. Z długim wyprzedzeniem zapoznaj się z ofertą noclegów i wybierz odpowiednie dla siebie. Później przyjdzie czas na zorganizowanie przejazdu – własnym samochodem lub alternatywnie autokarem czy samolotem.

Możesz też iść do biura podróży i po prostu wykupić wycieczkę. Zobacz, jak sprawdzić biuro podróży przed podpisaniem z nim umowy. Sprawdź, czy znajduje się na liście organizatorów turystyki. Ważnym elementem umowy o usługi jest ubezpieczenie podróżne. Biuro powinno je zapewnić, choć musisz zdawać sobie sprawę z tego, że takie ubezpieczenie wyjazdu za granicę ma podstawowy zakres i zwykle dość niską sumę ubezpieczeniową. Dlatego przy poważniejszych nieszczęśliwych wypadkach czy zachorowaniu za granicą może nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia, czy transportu medycznego do kraju. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na wakacje.

Wielu Polaków planuje wakacje w Chorwacji własnym samochodem. To dobra alternatywa np. dla osób, które z różnych powodów boją się podróżować samolotem lub uważają, że w przypadku własnego transportu mają większą swobodę zwiedzania.

Podróż do Chorwacji samochodem oznacza pokonanie w jedną stronę nawet 1500 km. Przed wyjazdem trzeba gruntownie sprawdzić stan techniczny auta, ale też mieć odpowiednie ubezpieczenie. Najszybciej do Chorwacji dotrzesz trasą przez Czechy, Austrię, Słowację i Węgry. Pamiętaj o opłatach za autostrady (winietach).

Możesz też wybrać podróż lotniczą. Rezerwuj bilety z wyprzedzeniem, by móc ograniczać koszty. Tanie linie lotnicze w sezonie letnim często latają z Polski do Chorwacji. Licz się jednak z tym, że za dodatkowy bagaż, w tym także walizkę podręczną, musisz dodatkowo zapłacić. Zobacz, jak spakować walizkę do samolotu i zadbać o to, by nie dopłacać za nadbagaż.

Zdarzają się liczne opóźnienia, a nawet odwołanie lotu.Jak postępować na lotnisku w takiej sytuacji? Czy linie od razu zaproponują Ci alternatywny lot, czy musisz go szukać na własną rękę i ubiegać się od linii za odwołanie lotu odszkodowanie? Może to wyglądać różnie, dlatego przygotuj się, że nie wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Musisz jeszcze zastanowić się, gdzie chcesz wypoczywać. Do najczęściej wybieranych kurortów turystycznych w tym kraju zalicza się:

  • Dubrownik – perła Adriatyku, na krańcu południowym Chorwacji,

  • Riwiera Makarska – z miejscowościami takimi jak Brela, Baska Voda, Tucepi, Makarska, Podgora czy Gradac,

  • Półwysep Istria – np. Rovinj,

  • Hvar,

  • Zadar,

  • Primošten,

  • Sibenik,

  • Trogir,

  • Split,

  • Wyspa Brač – Bol, Zlatni Rat itd.,

  • Wyspa Krk, w zatoce Kvarer.

Ciekawostka!

Powinieneś wiedzieć, że w Chorwacji sprzedawca czy usługodawca muszą wystawić klientowi rachunek, a Ty musisz go odebrać i mieć przy sobie w momencie opuszczania obiektu, w którym dokonałeś płatności. W przeciwnym wypadku w razie kontroli inspektor służby skarbowej może Cię ukarać mandatem.

W chorwackich restauracjach czy na terenie hoteli obowiązuje zakaz palenia poza wyznaczonymi do tego celu miejscami. Jeśli go złamiesz, możesz zapłacić mandat w wysokości nawet 130 euro.

Co warto zwiedzić? Atrakcje turystyczne w Chorwacji

Chorwacja kojarzy się z pięknymi krajobrazami – z jednej strony gór, z drugiej morza z krystalicznie czystą wodą. Plaże są zwykle kamieniste lub żwirowe, co jednak nie przeszkadza w wypoczynku setkom tysięcy turystów z całego świata. Nie sposób nie wspomnieć o miejscach godnych zobaczenia. To między innymi:

  • Dubrownik,

  • Park Narodowy Jezior Plitwickich,

  • Park Narodowy Krka,

  • Wyspa Hvar,

  • Split,

  • Trogir,

  • Wyspa Mljet,

  • Zadar,

  • Wyspa Korcula,

  • Pula.

Historic town of Dubrovnik panoramic rose flower view

Od Ciebie zależy, które z atrakcji turystycznych znajdą się na liście zwiedzania. Na chorwackich wyspach poczujesz się jak w raju –egzotyczne wakacje również i w Europie pozostają na wyciągnięcie Twojej ręki.

Ciekawostki kulturowe o Chorwacji

W Chorwacji wciąż żywa jest tradycja kultury ludowej. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje pozwoliły Chorwatom przez lata braku państwa zachować odrębność wobec innych narodów. Dziś przejawia się to w specyficznej muzyce i tańcu towarzyszących wielu uroczystościom o charakterze rodzinnym. Najbardziej charakterystycznym chorwackim tańcem jest kolo. To taniec korowodowy w parach. Niejednokrotnie tańczy się go w strojach ludowych. W Chorwacji każdy region ma nieco inne stroje, ale wszystkie odznaczają się bogatymi haftami i kolorowymi tkaninami.

W kraju tym istnieje kultura kawowa. Mieszkańcy uwielbiają pić kawę i towarzyszy ona spotkaniom towarzyskim.

Do najważniejszych świąt, obchodzonych przez Chorwatów, należą święta kościelne, m.in. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Boże Ciało i Święto Trzech Króli. Mieszkańcy uwielbiają okres karnawału i hucznie go świętują.

Ciekawostka!

Napiwki w restauracjach czy punktach usługowych są mile widziane, ale w przeciwieństwie do niektórych krajów w Chorwacji nie są one uważane za obowiązkowe.

Już od 4,62 zł/dzień
Ubezpiecz swoją podróż
Kup online
Co warto zjeść

Co warto zjeść w Chorwacji? Narodowe potrawy i napoje alkoholowe

Do tradycyjnych potraw w Chorwacji generalnie można zaliczyć:

Skampi na buzaru – langustynki lub krewetki gotowane w sosie z pomidorów, czosnku, oliwy i białego wina.

Czarne risotto z sepią (crni rizot) – sepia to kałamarnice i to one odpowiadają za ciemną barwę risotto, przygotowywanego z dodatkiem czosnku, cebuli, pietruszki i białego wina.

Sałatka z ośmiornicą – przyrządzana z ugotowanej w wodzie z dodatkiem liścia laurowego i pieprzu ośmiornicy, która marynowana jest w oliwie z oliwek z dodatkiem czosnku, pietruszki i cytryny. Dodaje się do niej oliwki, czerwoną cebulę, pomidory itd.

Bakalar na bijelo – solony dorsz w białym sosie.

Dorada z grilla – danie z ryby morskiej dorady, która smarowana jest oliwą z oliwek i przyprawiana solą morską i świeżym pieprzem mielonym. Dodaje się do niej rozmaryn lub tymianek, grilluje i podaje z plasterkiem cytryny.

Makrela z grilla - skuša sa žara, ryba przyprawiana jest solą, pieprzem oraz oliwą z oliwek.

Przysmakiem i jednym z najstarszych znanych na świecie likierów jest pochodzący z Zadaru likier z Maraschino. Jego receptura opiera się na destylacji wiśni Maraska. Innym znanym chorwackim alkoholem jest rakija, ale w kraju tym powszechna jest tradycja produkcji wina, które odgrywa wręcz kulturową rolę. Chorwaci uwielbiają pić również kawę.

Średnie ceny za podstawowe produkty żywnościowe, noclegi, leki, kawę w restauracji i obiad

W jednym z supermarketów w Chorwacji można spotkać się z następującymi cenami produktów (aktualne na luty 2025):

  • papryka czerwona 500 g – 1,59 euro,

  • ser Ementaler 1 kg – 7,99 euro,

  • kawa Nescafe rozpuszczalna 95 g – 4,89 euro,

  • herbatniki 480 g – 2,39 euro,

  • jabłka 1 kg – 1,19 euro,

  • cytryny 1 kg – 0,99 euro,

  • ziemniaki 1 kg – 0,40 euro,

  • filet z kurczaka świeży 1 kg – 5,31 euro,

  • chleb biały 500 g – 1,49 euro,

  • piwo Heineken 0,5 l – 1,49 euro,

  • sok jabłkowy 2l – 1,39 euro.

Za prosty posiłek dla jednej osoby w chorwackiej restauracji trzeba zapłacić od 8 do 15 euro. Lokalne piwko kosztuje 2-3 euro, a butelka wody – 1 euro. Za tygodniowy pobyt w maju w Makarskiej dla dwóch osób trzeba zapłacić od 1500 zł za studio na wyłączność z łazienką, nieopodal plaży.

Już od 4,62 zł/dzień
Ubezpiecz swoją podróż
Kup online
Pogoda w Chorwacji

Pogoda w Chorwacji

Najcieplejszym miesiącem w Chorwacji jest lipiec, kiedy temperatury przekraczają na wybrzeżu 26 stopni Celsjusza. Najlepszy czas na zorganizowanie urlopu to okres od maja do września. Na wiosnę nie ma tylu turystów i można spokojnie zwiedzać, a jesienią czy na koniec lata z pewnością morze będzie najcieplejsze i będzie ono sprzyjać kąpielom morskim.

W tabeli umieściliśmy średnie temperatury powietrza w dzień w kilku popularnych lokalizacjach w Chorwacji.

IstriaDubrownikKrkRiwiera Makarska
Styczeń9℃11℃7℃11℃
Luty9℃13℃8℃11℃
Marzec12℃14℃12℃13℃
Kwiecień16℃17℃17℃17℃
Maj20℃23℃22℃22℃
Czerwiec24℃27℃25℃26℃
Lipiec30℃29℃28℃31℃
Sierpień28℃29℃27℃30℃
Wrzesień23℃24℃23℃25℃
Październik20℃21℃18℃22℃
Listopad14℃16℃12℃15℃
Grudzień10℃12℃8℃12℃
Co warto zabrać

Co warto zabrać ze sobą na wyjazd do Chorwacji?

Jeśli podróżujesz do Chorwacji wraz z małoletnim, nie swoim dzieckiem, miej ze sobą pisemną zgodę opiekunów prawnych do sprawowania nad nim opieki.

Na wakacje weź obuwie do wody – przyda się w większości przypadków wypoczywania na wybrzeżu, z uwagi na kamieniste i żwirowe plaże. Dzięki kąpaniu się w takich butach możesz uniknąć dotkliwego urazu, gdy staniesz na jeżowcu.

Aplikacje na telefon niezbędne w Chorwacji

Jeśli planujesz podróż do Chorwacji, być może przydadzą Ci się użyteczne aplikacje na smartfona:

  • Info Traffic Chorwacja – aplikacja dla turystów podróżujących do Chorwacji, z informacjami o ruchu i podróżach, usługami assistance drogowego, dostępna w języku angielskim, niemieckim, włoskim i chorwackim.

  • Aplikacja HAK – przydatna dla osób podróżujących samochodem po Chorwacji, która ma interaktywne mapy z oznaczeniem aktualnych utrudnień na drogach, informacjami o fotoradarach czy kalkulatorem opłat autostradowych.

  • Jadrolinija – aplikacja popularnego morskiego przewoźnika w Chorwacji, z wyszukiwarką połączeń, rozkładem przewozów czy zakupem biletów.

  • Bmove- aplikacja do wyszukiwania parkingów miejskich, z możliwością opłacenia parkingu czy sprawdzenia mapy zony parkingowe w ponad 90 miast w Chorwacji.

  • Croatia.hr – travel guide – oficjalna aplikacja Chorwackiej Organizacji Turystycznej, z opisem miejsc wartych odwiedzenia i kalendarzem wydarzeń kulturalnych.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w Chorwacji

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w chorwackich miastach, to kradzieże i napady rabunkowe zdarzają się w miejscach publicznych rzadko. Musisz jednak zachować standardową ostrożność.

Uwaga!

Nie zostawiaj cennych rzeczy osobistych w zamkniętym samochodzie, zwłaszcza na widoku, ponieważ są łatwym celem złodziei, którzy nie wahają się wybić szyby. Nie pozostawiaj nigdy rzeczy bez opieki.

Czy karta EKUZ wystarczy na urlop w Chorwacji?

Z uwagi na to, że Chorwacja znajduje się w Unii Europejskiej, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej na terenie tego kraju mogą korzystać w nagłych sytuacjach z publicznej służby zdrowia na podstawie karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Odbywa się to na takich samych zasadach jak dla Chorwatów. Jeśli pokażesz w publicznej przychodni czy w szpitalu kartę EKUZ, to zapłacisz za świadczenie zdrowotne tylko symboliczną kwotę kilku euro. To jednak nie wystarczy, jeśli chcesz na pewno uniknąć kosztów różnych zdarzeń.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Chorwację?

Europejskie Ubezpieczenie Turystyczne na podstawie karty EKUZ zapewnia podstawową opiekę zdrowotną w Chorwacji. Jednak przy bardziej zaawansowanym leczeniu czy transporcie medycznym trzeba będzie już za nie płacić z własnej kieszeni.

Przyda się ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę, by nie uiszczać np. kosztów prywatnych wizyt lekarskich. W Chorwacji to wydatek 30-40 euro za jedną konsultację. Za pobyt w szpitalu również zapłaci ubezpieczyciel, w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia i rehabilitacji. Bez odpowiedniej polisy za 1 dzień pobytu w szpitalu trzeba zapłacić około 65 euro z własnych środków, bez kosztów ewentualnej operacji oraz leków.

Pojawia się na koniec pytanie, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? W UNIQA oferujemy ubezpieczenie Supertravel. Taka polisa ułatwi bezpieczne podróżowanie po całym świecie. W pakiecie otrzymujesz przy tym w wybranym wariancie m.in.:

  • włączone ryzyko uprawiania sportów amatorskich,

  • pokrycie kosztów akcji ratunkowej,

  • ochronę w razie zaostrzenia chorób przewlekłych,

  • ochronę obejmującą koszty leczenia i NNW (również w przypadku szkód pod wpływem alkoholu),

  • transport medyczny do Polski,

  • pokrycie kosztów leczenia COVID-19, izolacji i kwarantanny,

  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,

  • ubezpieczenie bagażu,

  • ubezpieczenie opóźnienia lotu, które pozwala na szybkie uzyskanie odszkodowania za opóźniony lot.


 Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, by dowiedzieć się, jaka będzie składka ubezpieczenia do Chorwacji. Wpisz do elektronicznego formularza:

  • dokąd jedziesz,

  • czy wszystkie osoby, które chcesz ubezpieczyć, znajdują się obecnie w Polsce,

  • daty wyjazdu i powrotu z podróży,

  • liczbę osób obejmowanych ubezpieczeniem,

  • dodatkową ochronę obejmującą np. uprawianie sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych, wykonywanie pracy fizycznej, pakiet zimowy, OC sportowe i ubezpieczenie sprzętu sportowego, udział własny w wynajętym pojeździe.

Przy wyjeździe do Chorwacji ubezpieczenie podróży w wariancie podstawowym dla rodziny 2+2 na tydzień kosztuje nieco ponad 100 zł. To niewielki koszt, za który uzyskujesz zakres ochrony do sumy 250 000 zł na leczenie i assistance za granicą czy sumy ubezpieczenia NNW w wysokości 30 000 zł.

W morzu w Chorwacji często występują jeżowce i meduzy. Nastąpnięcie na jeżowca podczas kąpieli może być bardzo bolesne, podobnie jak poparzenia wywołane meduzami. W skrajnych przypadkach może to powodować problemy z oddychaniem, nudności, wymioty, a nawet prowadzić do utraty przytomności. Na terenach trudnodostępnych, głównie w lasach i w górach można natknąć się na żmiję nosorogą czy zygzakowata.

Ponadto w Chorwacji do zagrożeń naturalnych zalicza się także trzęsienia ziemi. Warto wiedzieć, co wtedy robić. Najlepiej schować się pod blatem stołu czy stanąć we framudze drzwi w ścianie nośnej budynku.

Aktualny Terrorism Index in Chorwacja wynosi 0 punktów, podobnie jak przed rokiem. Należy to interpretować w ten sposób, że zagrożenie atakiem terrorystycznym w Chorwacji jest znikome.

W 2023 roku na chorwackich drogach zginęło 71 osób na 1 mln mieszkańców. Dla porównania, średnia dla całej Unii Europejskiej wynosiła wówczas 46 osób na 1 mln mieszkańców. Według raportu Komisji Europejskiej, Chorwacja zaliczana jest do krajów, w których notowana jest największa liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na 1 mln mieszkańców.

Już od 4,62 zł/dzień
Ubezpiecz swoją podróż
Kup online
Poznaj nasze inne ubezpieczenia

Zadbaj o pełną ochronę - sprawdź nasze produkty ubezpieczeniowe

Obawiasz się, że nieprzewidziane zdarzenia pokrzyżują ci plany?

Ubezpieczenie od rezygnacji zapewni Ci zwrot kosztów podróży lub biletu.

Ubezpieczenie na wyjazd na Wyspy Kanaryjskie

Ubezpieczenie na wyjazd na narty do Austrii

Wybierasz się w podróż własnym samochodem.

Zadbaj o komfort swój i swoich pasażerów z ubezpieczeniem assistance.

Wyjeżdżasz na dłużej?

Pozostawiasz mieszkanie lub dom bez opieki? Pamiętaj o ubezpieczeniu swojej nieruchomości.

Wyjeżdżasz z dziećmi?

Zadbaj o dodatkową ochronę w ramach ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania przed wyjazdem do Chorwacji

Dokumenty i formularze

Pełny opis i ogólne warunki ubezpieczenia

Dokumenty obsługowe

Już od 4,62 zł/dzień
Potrzebujesz kompleksowej ochrony?
Oblicz składkę

 


Prezentowana na stronie oferta może się różnić w zależności od dostępnych opcji i wariantów ubezpieczenia w wybranym kanale sprzedaży.