Holandia – Królestwo Niderlandów – podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Holandii wybrać?
Znana przede wszystkim z tulipanów, rowerów i kanałów Holandia, a właściwie Królestwo Niderlandów, ma wiele do zaoferowania turystom. To m.in. perełki architektoniczne, na czele z Amsterdamem czy Rotterdamem, ale i piękne nadmorskie krajobrazy. Turyści tłumnie odwiedzają Holandię. Holenderski Urząd Statystyczny informował, że np. w III kw. 2022 roku kraj ten odwiedziło prawie 15 mln turystów. Jak zorganizować podróż? Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Niderlandów?
Co warto wiedzieć
Język: niderlandzki
Waluta: euro
Stolica: Amsterdam

Numery alarmowe:
- Europejski numer alarmowy ogólny: 112
- Policja: 0900-8844
- Straż pożarna (Brandweer): 0900 0904, 0088-246 35 00 (okolice Hagi), 020-555 66 66 (okolice Amsterdamu) itd.
- Pomoc medyczna: 020-592 34 34, 0900 1515
- Ratownictwo wodne: 0900-01 11
- Pomoc drogowa dla członków ANWB: 088-269 28 88
Ambasada RP w Hadze - Biuro Ambasadora
Alexanderstraat 25, 2514 JM Den Haag
telefon: +31 70 79 90 110
faks: +31 70 79 90 147
e-mail: haga.amb.sekretariat@msz.gov.pl
ESP: /AMB_HAGA/
Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Hadze
Alexanderstraat 25, 2514 JM Den Haag
Kontakt mailowy z Urzędem
- w sprawach paszportowych: haga.paszporty@msz.gov.pl
- w sprawach cywilno-prawnych i obywatelskich: haga.prawny@msz.gov.pl
- w sprawach pomocy konsularnej (zgony, wypadki, aresztowania): haga.pk@msz.gov.pl
- w pozostałych sprawach konsularnych:haga.konsul@msz.gov.pl
Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Holandii?
Koszt wizyty u lekarza ogólnego prywatnie: 25-30 euro
Koszt hospitalizacji (doba): 300 – 500 euro
Rekomendowana suma ubezpieczenia: min. 50 tys. euro
Sugerowane dodatkowe opcje ubezpieczenia na wyjazd do Holandii
W obrębie terytoriów zamorskich Holandii nie działa ubezpieczenie zdrowotne w ramach Europejskiej Karty EKUZ. Dlatego zadbaj o ubezpieczenie prywatnie. Przyda się dodatkowa polisa, pokrywająca koszty transportu medycznego do kraju w takiej sytuacji, ponieważ odległości są znaczące. Wykup ponadto OC Sport, które może przydać się np. podczas jazdy na rowerze, jeśli spowodujesz szkody osobowe lub majątkowe.
Podróżuj bez zmartwień! Sprawdź ile kosztuje Twoje ubezpieczenie.
Uzupełnij dane i poznaj cenę
Ciekawostki, apele i zagrożenia, oficjalnie komunikowane przez MSZ o Holandii
Od 12 grudnia 2023 roku w Holandii, według komunikatu zamieszczonego na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, obowiązuje czwarty, a więc wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. Skala ta ma tylko 5 stopni. Ryzyko ataku jest wysokie. Turyści wybierający się do Holandii, powinni zachować czujność i zgłaszać policji wszelkie podejrzane zachowania. Poważnie podchodź do oficjalnych ostrzeżeń i zawsze podporządkowuj się zaleceniom władz lokalnych. Unikaj miejsc, w których odbywają się demonstracje lub zgromadzenia.
Od 9 grudnia 2024 roku do 8 czerwca 2025 roku Holandia przywróciła czasową kontrolę na granicach wewnętrznych. Spodziewaj się zintensyfikowanych kontroli w ramach Mobile Surveillance Security. Przeprowadzane są zarówno na granicach lądowych z Niemcami i Belgią, jak i na granicach morskich oraz na lotniskach.
Ciekawostki o kraju – co warto wiedzieć przed wakacjami w Holandii?
Holandia jest znana z tulipanów, a czy wiesz, że Kanada otrzymuje od Królestwa Niderlandów od 1945 roku każdego roku 20 000 cebulek tych kwiatów? Wszystko w podzięce za to, że Kanada zaopiekowała się holenderską rodziną królewską w czasie II wojny światowej. Co ciekawe, tulipany nie pochodzą z Holandii, choć są jej symbolem. Pierwsza cebulka została sprowadzona z Turcji w XVI wieku.
Kraj ten jest współzałożycielem Unii Europejskiej, NATO czy strefy euro i grupy G10. Ma dwie stolice – w Amsterdamie i w Hadze. Niderlandy są jednym z 12 europejskich państw z rodziną królewską. 27 kwietnia w Holandii hucznie obchodzony jest dzień króla.
Mieszkańcy słyną z zamiłowania do jazdy na rowerze. Dla cyklistów znajduje się tutaj ponad 37 tys. km ścieżek rowerowych. Na 17 mln mieszkańców Holandii przypada około 22 mln rowerów.
Masz do wyboru co najmniej kilka sposobów zorganizowania wyjazdu turystycznego do Holandii. Możesz jechać na wycieczkę objazdową po tym kraju lub w ramach podróży samochodem po Europie i odwiedzić kilka państw podczas jednej trasy. Innym pomysłem będzie wyjazd do Holandii zorganizowany przez touroperatora. W takim przypadku powinieneś wiedzieć, jak sprawdzić biuro podróży, zanim podpiszesz z nim jakąkolwiek umowę. Powinno ono znajdować się na liście organizatorów turystyki. Obowiązkowo wraz z umową o wycieczkę do Holandii otrzymasz podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, pokrywające zwykle koszty leczenia na miejscu czy też ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.
Zorganizowane wycieczki zagraniczne mają to do siebie, że są wygodne dla osób, które nie chcą samodzielnie planować wyjazdu. Wiąże się to jednak ze zgodą na ustalony z góry program zwiedzania i odpoczynku na miejscu.
Zamiast jazdy samochodem do Holandii, która zajmuje z Polski co najmniej kilkanaście godzin, możesz szybciej dotrzeć na miejsce samolotem, lecąc np. do Amsterdamu z jednego z polskich lotnisk.
Jak postępować na lotnisku? Musisz przejść odprawę biletowo-bagażową, jeśli masz bagaż rejestrowany. Zwykle w cenie biletu tanich linii lotniczych masz przedmiot osobisty, a już za walizkę kabinową – bagaż podręczny – musisz dodatkowo zapłacić, i to często nie mniej niż za sam bilet.
Dowiedz się, jak spakować bagaż podręczny do samolotu, by nie dopłacić za nadbagaż. Każde linie lotnicze mogą mieć nieco inne wytyczne, jeśli chodzi o wymiary i wagę walizki kabinowej.
Wsiadasz do samolotu i lecisz do Holandii, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc wartych zobaczenia. Dokąd pojechać?
Co warto zwiedzić? Atrakcje turystyczne w Holandii
Najchętniej odwiedzanym miastem w tym kraju jest Amsterdam. Tamtejsze kanały, muzea, a także słynna dzielnica Czerwonych Latarni to tylko kilka z atrakcji, jakie turyści obowiązkowo muszą zobaczyć na miejscu. Spacerując po historycznym centrum Amsterdamu, można podziwiać zabytkowe fasady budynków. Miłośnikom różnych wytworów sztuki polecamy wizytę w muzeum van Gogha, gdzie można przyjrzeć się z bliska jednemu z najsłynniejszych dzieł mistrza pędzla – obrazowi „Słoneczniki”. Prócz tego największe skarby holenderskiego „złotego wieku” znajdują się w muzeum narodowym Rijksmuseum. Zupełnie inny charakter ma muzeum Heineken Experience, w dawnym browarze, czy dom Anne Frank. Można wybrać się na rejs po amsterdamskich kanałach, by zobaczyć miasto z nieco innej perspektywy, albo też wsiąść na rower i w ten lubiany przez mieszkańców Amsterdamu sposób móc zobaczyć jego największe atrakcje.
To oczywiście nie wszystko. Holandia kojarzy się z polami kwitnących tulipanów, ale też wiatrakami i rowerami. Pełno tu muzeów, skansenów czy urokliwych miasteczek z zabytkowymi ratuszami i kamienicami. Niedaleko Amsterdamu znajduje się zamek Muiderslot, który tworzy ciekawy kompleks wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wraz z wodnymi fortyfikacjami. Jego zwarta bryła ze zbudowanymi na planie okręgu wieżami robi wrażenie.

By móc zobaczyć krajobraz holenderskich wiatraków, można zaplanować wizytę w skansenie Zaanse Schaans. On również leży nieopodal Amsterdamu. Turyści mogą wejść do środka niektórych wiatraków i zobaczyć inne zabytkowe budynki, m.in. tartak.
Na wiosnę największe wrażenie robi ogród Kaukenhof, gdzie rozkwita milion kwiatów, w tym przede wszystkim charakterystyczne dla Holandii tulipany.
Jadąc na północny zachód od Amsterdamu, nad morze, dojedziesz do miejscowości Haarlem. To liczące ponad 750 lat miasto, słynie z rozległego rynku Grote Markt, przy którym znajduje się kościół św. Bawona. Można tu odwiedzić muzeum Teylersa, The Corrie ten Boom czy muzeum Fransa Halsa. W Haarlem znajduje się także XVII-wieczny wiatrak Molen De Adriaan czy Brama Amsterdamska.
Siedzibą króla Holandii oraz holenderskiego parlamentu nie jest Amsterdam, tylko Haga. Miasto może pochwalić się Królewską Galerią Malarstwa Mauritshuis, w zbiorach której znajduje się słynna „Dziewczyna z perłą” autorstwa Johannesa Vermeera. Warto tu zobaczyć także muzeum M.C. Eschera czy plac Binnenhof.

W Holandii można plażować, odpoczywać w kurortach nadmorskich, m.in. w Scheveningen. Miastem szczególnym, z ważnym portem, jest Rotterdam z nowoczesną zabudową, jako że dawne budowle zostały zburzone w czasie wojny. Prócz tego w Holandii znajdują się parki rozrywki, miasta uniwersyteckie czy też miasteczka słynące z produkcji sera, jak Gouda, Edam, Volendam i Marken. Jeśli więc ktośplanuje wakacje w tym kraju, ma wiele możliwości wyboru spośród ciekawych atrakcji turystycznych. Być może nie będą toegzotyczne wakacje, które można spędzić na Bali czy w Tajlandii, ale Holandia z pewnością ma swój urok.
Ciekawostki kulturowe o Holandii
Holandia to kraj tulipanów, wiatraków, ale i rowerów. Jednak musisz wiedzieć, że choć kraj ten słynie z tulipanów, to właściwie pochodzą one ze wspomnianej Turcji.

Największym ogrodem kwiatowym nie tylko w Holandii, ale i na świecie, jest wspominany Keukenhof. Znajduje się w nim ponad 800 różnych odmian kolorowych tulipanów.

Rower w istocie pozostaje najpopularniejszym i najczęściej wybieranym środkiem transportu. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że w Holandii jest więcej rowerów niż ludzi.

Najpopularniejszym holenderskim artystą pozostaje Vincent van Gogh. Holendrzy słyną z produkcji sera, ale i piwa.
Holandia nadal pozostaje królestwem. Ma więc monarchię. Od 1 stycznia 2020 roku kraj ten oficjalnie zmienił swoją nazwę na Niderlandy. Amsterdam, stolica kraju, jest miastem zbudowanym na wodzie, dlatego określany jest często Wenecją Północy.
Choć językiem urzędowym Holandii jest niderlandzki, to 90% mieszkańców płynnie mówi po angielsku, a wielu posługuje się jeszcze niemieckim i francuskim.
Kolorem narodowym Holendrów jest pomarańczowy. Bierze się to stąd, że monarchowie wywodzą się z Domu Orańskiego – House of Orange.
Holendrzy są narodem otwartym, gościnnym i bardzo tolerancyjnym. Królestwo Niderlandów w 2001 roku stało się pierwszym krajem na świecie, w którym zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe.
Co warto zjeść w Holandii? Narodowe potrawy i napoje alkoholowe
Holenderska kuchnia bazuje na prostych składnikach. Dużą popularnością cieszą się w szczególności holenderskie sery – takie odmiany jak Gouda, Leerdamer, Edam, Maasdammer i inne. W zależności od tego, w jakim stopniu są dojrzałe, dzielą się na delikatne – jong, intensywne – jongbelegen lub belegen, albo ostre – extra belegen. Podczas pobytu w tym kraju warto spróbować m.in takich potraw jak:
Patat lub friet z sosem orzechowym – inaczej pindasaus – frytki z oryginalnym sosem.
Zupa serowa – zawiesista, dobrze doprawiona zupa.
Kibbeling – przekąska w postaci kawałków smażonych ryb podawanych z sosem.
Zupa snert – holenderska odmiana grochówki, z kiełbasą, marchewką, cebulą czy selerem.
Haring – śledzie, podawane najczęściej z cebulką lub w bałym chlebie.
Mule z czosnkiem, masłem i winem.
Hutspot – puree z rozgotowanych ziemniaków, marchwi i cebuli z dodatkiem mięsa, najczęściej szpondra wołowego.
Mielone kotlety gehaktbal – serwowane w tradycyjnym sosie jus (pieczeniowym).
Poffertjes – racuchy z cukrem pudrem.
Pannenkoeken – naleśniki z syropem.
Stroopwafel – okrągłe, cienkie wafle z sosem karmelowym.

W Holandii popularnością cieszy się piwo – zwłaszcza pochodzące z niedużych browarów. Dla fanów mocniejszych trunków polecany jest holenderski gin – Jenever/ Genever.
Średnie ceny za podstawowe produkty żywnościowe, noclegi, leki, kawę w restauracji i obiad
W jednym z supermarketów w Holandii można spotkać się z następującymi cenami produktów (aktualne na luty 2025):
banany – kiść – 1,55 euro,
mandarynki 1 kg – 2,79 euro,
jabłka 1,5 kg – 2,99 euro,
pomidory 500 g – 1,75 euro,
pizza mrożona 320 g – 2,99 euro,
chipsy Lays paprykowe 300 g – 2,49 euro,
orzechy włoskie 200 g – 2,69 euro,
Coca-Cola 1,5 l – 2,69 euro,
woda mineralna 6 x 0,5 l – 2,29 euro,
sok jabłkowy 1,5 l – 1,89 euro,
chleb biały – 1,89 euro,
piwo 6 x 300 ml – 6,37 euro.
W jednej z restauracji w centrum Amsterdamu za „Rybę dnia” z dodatkami trzeba zapłacić 20 euro, za naleśniki z syropem i owocami 14 euro, a za burgera 18 euro. Kawa espresso kosztuje 2,50-3 euro, a piwo około 5-6 euro. Wynajęcie pokoju w Amsterdamie w weekend w maju na 3 dni dla dwóch osób dorosłych to wydatek od 1000 zł wzwyż, do tego dzieli się łazienkę z innymi osobami.
Pogoda w Holandii
Najlepiej, by termin wyjazdu przypadał na okres od maja do września. Warunki pozostają komfortowe od późnej wiosny do wczesnej jesieni, ale często zdarzają się opady deszczu. Najcieplej w Holandii jest latem, pomiędzy czerwcem a wrześniem.
W tabeli umieściliśmy średnie temperatury powietrza w dzień – średnie dla całej Holandii oraz dla Amsterdamu.
Styczeń | Luty | Marzec | Kwiecień | Maj | Czerwiec | Lipiec | Sierpień | Wrzesień | Październik | Listopad | Grudzień | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amsterdam | 5℃ | 6℃ | 8℃ | 12℃ | 17℃ | 18℃ | 21℃ | 22℃ | 18℃ | 14℃ | 9℃ | 5℃ |
Holandia | 4℃ | 6℃ | 10℃ | 15℃ | 17℃ | 19℃ | 22℃ | 20℃ | 18℃ | 13℃ | 7℃ | 7℃ |
Amsterdam | Holandia | |
---|---|---|
Styczeń | 5℃ | 4℃ |
Luty | 6℃ | 6℃ |
Marzec | 8℃ | 10℃ |
Kwiecień | 12℃ | 15℃ |
Maj | 17℃ | 17℃ |
Czerwiec | 18℃ | 19℃ |
Lipiec | 21℃ | 22℃ |
Sierpień | 22℃ | 20℃ |
Wrzesień | 18℃ | 18℃ |
Październik | 14℃ | 13℃ |
Listopad | 9℃ | 7℃ |
Grudzień | 5℃ | 7℃ |
Co warto zabrać ze sobą na wyjazd do Holandii?
Przede wszystkim zabierz dokumenty podróży – możesz wjechać do Holandii po okazaniu paszportu, paszportu tymczasowego lub dowodu osobistego.
Zasady wjazdu na terytorium Królestwa Niderlandów są inne, jeśli chodzi o terytoria zamorskie – Arubę, Curacao, Sint Maarten, Bonaire, Sabę i Sint Eustatius. Możesz pojechać wyłącznie na podstawie paszportu biometrycznego.
Jeśli podróżujesz do Holandii z dzieckiem, konieczne jest posiadanie pisemnej zgody rodziców na podróż. Zgoda ta powinna być podpisana przez drugiego rodzica (przy podróży z matką lub ojcem), albo poświadczona notarialnie i przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego na język niderlandzki lub angielski.
Aplikacje na telefon niezbędne w Holandii
Podczas planowania podróży do Holandii i już w trakcie pobytu, mogą ci się przydać pewne aplikacje na telefon, takie jak:
9292 – popularna aplikacja pozwalająca na planowanie podróży z wykorzystaniem komunikacji publicznej w mieście i między miastami. Prezentuje połączenia autobusowe, tramwajowe, metro czy pociągi na terenie całego kraju.
Buienradar – aplikacja pogodowa, szczegółowo pokazująca mapę radarową opadów w czasie rzeczywistym.
Flitsmeister – przydatna aplikacja dla osób poruszających się po Holandii samochodem. Informuje o kontrolach prędkości, radarach czy wypadkach.
HogeNood – aplikacja pozwalająca znaleźć najbliższe toalety publiczne i zlokalizowane w budynkach komercyjnych.
Thuisbezorgd – aplikacja do zamawiania jedzenia.
Fiets! – aplikacja dla rowerzystów, ułatwiająca poruszanie się po trasach rowerowych.
Bezpieczeństwo w Holandii
Holandia uznawana jest za kraj bezpieczny dla turystów, ale w zatłoczonych miejscach, przy największych atrakcjach zdarzają się kradzieże. Nigdy nie pozostawiaj bez opieki swojego bagażu. Nie trzymaj na wierzchu niczego w zaparkowanym samochodzie. Jeśli jeździsz rowerem – swoim czy wyposażonym, zabezpieczaj go, ponieważ zdarzają się kradzieże jednośladów.
Przy poruszaniu się po holenderskich miastach musisz mieć oczy dookoła głowy – rowerzyści mają pierwszeństwo i często nie patrzą na pieszych, tylko mkną na jednośladach. Uważaj przy przechodzeniu przez ścieżki rowerowe.
W dużych miastach, jak Amsterdam czy Rotterdam niebezpiecznie jest w dzielnicach, w których mieszka wielu imigrantów. Lepiej unikać tych miejsc po zmroku.
Czy karta EKUZ wystarczy na urlop w Holandii?
Holandia należy do Unii Europejskiej, dlatego w kraju tym możesz skorzystać z publicznej służby zdrowia na zasadach takich samych jak każdy ubezpieczony Holender. Możliwe to będzie, jeśli wyrobisz sobie w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ) kartę EKUZ. To Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewnia podstawowe europejskie ubezpieczenie turystyczne. Podróżny może z niego skorzystać, jeśli jego życie lub zdrowie stanie się nagle zagrożone. By refundacja z NFZ świadczeń medycznych została udzielona w Holandii, musisz skorzystać jedynie z usług publicznej przychodni lub szpitala. Nie jest to więc ubezpieczenie kosztów leczenia w prywatnych placówkach.
Jak wybrać idealne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Holandii? Jak wygląda ubezpieczenie zdrowotne w Holandii?
Z uwagi na wysokie koszty leczenia prywatnego, transportu medycznego czy rehabilitacji warto pamiętać o odpowiedniej polisie. Możesz zyskać tak naprawdę niskim kosztem, nawet kilku złotych za dzień, szeroki zakres ochrony. Gdzie kupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? W UNIQA oferujemy polisę turystyczną, która obejmuje wiele ryzyk. To ubezpieczenie turystyczne Supertravel na Europę i Świat. Wylicz online wysokość składki, czyli koszt ochrony. Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeniowego i oblicz cenę pakietu ubezpieczenia do Holandii, obejmującego każdą osobę, z którą wybierasz się do tego kraju.
Brak dodatkowego ubezpieczenia na wakacje w Holandii może Cię niestety dużo kosztować, ponieważ ceny usług medycznych nie należą tam do najniższych. Do tego dochodzą koszty transportu medycznego na terenie kraju, które nawet przy karcie EKUZ są dodatkowo, częściowo płatne. Jeśli okazuje się, że konieczny jest transport medyczny do Polski – w całości taki koszt musisz pokryć samodzielnie, jeśli nie możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela.
Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę to tylko jeden z elementów ochrony, jaką możesz wykupić. W UNIQA w ramach jednej polisy uzyskasz:
ochronę w przypadku uprawiania sportów amatorskich,
ochronę w razie zaostrzenia chorób przewlekłych,
pokrycie szkód wyrządzonych pod wpływem alkoholu – wyłącznie koszty leczenia i NNW,
pokrycie kosztów akcji ratunkowej,
transport do Polski,
pokrycie kosztów leczenia COVID-19, izolacji i kwarantanny,
NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków),
ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej),
ubezpieczenie bagażu podróżnego,
ubezpieczenie odwołania lotu – odszkodowanie można otrzymać niezależnie od zwrotu środków przez linie lotnicze za odwołany lot,
ubezpieczenie opóźnienia w dostarczeniu bagażu podręcznego,
assistance za granicą – przyda się w sytuacjach nagłych, jak kradzież dokumentów za granicą.
W ramach ubezpieczenia na wyjazd za granicę z UNIQA możesz uzyskać wysokie świadczenia. Szybko otrzymasz pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie za opóźniony lot czy za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Największe zagrożenia naturalne występują na obszarach zamorskich Królestwa Niderlandów, m.in. na Arubie, Bonaire, Sint Eustatius, Saba, Curaçao czy Sint Maarten. Występują tam huragany w okresie od czerwca do listopada.
Aktualny Terrorism Index in Netherlands wynosił w 2023 roku 0,577 punktów, co plasuje Holandię na 74. miejscu na świecie, tuż za Cyprem i Chinami, a przed Jordanią i Armenią.
Holenderski urząd statystyczny CBS podał, że w 2023 roku w Holandii w wypadkach drogowych zginęło 648 osób, czyli o 61 mniej niż w 2022 roku. Poważnie rannych zostało 7,4 tys. osób, podczas gdy w 2022 roku było to o 900 więcej. Co najmniej 4 na 10 rowerzystów, którzy ponieśli śmierć na drodze, poruszało się rowerem elektrycznym .
Zadbaj o pełną ochronę - sprawdź nasze produkty ubezpieczeniowe
Najczęściej zadawane pytania przed wyjazdem do Holandii
Pełny opis i ogólne warunki ubezpieczenia
Dokumenty obsługowe
Prezentowana na stronie oferta może się różnić w zależności od dostępnych opcji i wariantów ubezpieczenia w wybranym kanale sprzedaży.
Ubezpieczenie turystyczne już od 4,62 zł dzień. Składka została wyliczona dnia 12.09.2024 r. dla wyjazdu indywidualnego.
Twoja indywidualna cena może się różnić od podanej w reklamie.